Zadbaj o instalację LPG w swoim aucie – filtry to podstawa

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


Zamontowanie instalacji gazowej to dla wielu kierowców spora oszczędność. Jednak wtedy, gdy chcesz, aby twój samochód na auto gaz był rzeczywiście sposobem na zmniejszenie kosztów, pamiętaj o tym, jak ważne jest dbanie o stan instalacji LPG. Filtry to jeden z podstawowych elementów, który wymaga regularnego sprawdzania i wymiany.

Każdy z producentów instalacji gazowych do samochodów wskazuje, kiedy należy przeprowadzać ich przeglądy. Zwykle są one zalecane co 10-15 tysięcy kilometrów, ale w przypadku instalacji z wtryskiem gazu w stanie ciekłym może być to nawet 60 tysięcy kilometrów. Oprócz tego również właściciel auta musi skorzystać z obowiązkowej wizyty w stacji kontroli pojazdu raz na rok – w tym przypadku cena przeglądu jest wyższa niż od auta na benzynę czy diesla.

 

Co sprawdza się podczas przeglądu?

W trakcie przeglądu specjalista powinien dokładnie sprawdzić instalację na autogaz. W tym celu podłącza się auto do komputera diagnostycznego, sprawdza się szczelność układu, a także wymienia się filtry fazy ciekłej i lotnej – to właśnie o nich trzeba pamiętać w szczególności.

 

Gaz sprzedawany na stacjach paliw nie zawsze jest najwyższej jakości. Może być zanieczyszczony, na przykład opiłkami metalu lub brudem ze zbiorników. Może w efekcie doprowadzić do zniszczenia delikatnych elementów układu, dlatego też w montaż instalacji gazowych montuje się specjalne filtry gazu, które z czasem wymagają wymiany.

 

Uwaga na podejrzanie tanie filtry!

Wielu kierowców kupuje filtry samodzielnie w sklepach internetowych, na aukcjach czy przez ogłoszenia, ponieważ online można znaleźć je najtaniej. Często jest to jednak pozorna oszczędność, ponieważ podejrzanie tanie filtry nie zawsze działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem – wprawdzie mogą wyłapywać większe elementy, natomiast mogą przepuszczać te mniejsze, a tym samym doprowadzić do uszkodzenia instalacji gazowej.

 

Jeżeli chcesz kupić dobre filtry i przeprowadzić fachowy przegląd swojego auta, w mieście Katowice i w jego okolicy działa wiele renomowanych firm, gdzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu