Jakie informacje warto przekazać nauczycielowi w przedszkolu?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Pójście do przedszkola to nie tylko ważne wydarzenie dla dziecka, ale również dla rodzica. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie wtedy dopięte na ostatni guzik, nie zapominaj o tym, żeby przekazać w placówce wszystkie ważne informacje na temat twojego dziecka – wtedy może uzyskać ono opiekę odpowiadającą jego potrzebom.
Obecnie placówki przedszkolne oferują opiekę na bardzo wysokim poziomie, podchodząc indywidualnie do każdego dziecka. Większa liczba opiekunek w grupie, zróżnicowane zajęcia, także ścisła współpraca z rodzicami – to wszystko powoduje, że przedszkole naprawdę może stać się dla dziecka drugim domem. W związku z tym nie można także zapominać o przekazaniu w przedszkolu wszystkich najważniejszych danych o swojej pociesze – dla jej najwyższego komfortu oraz bezpieczeństwa.
Jakie informacje przedstawić nauczycielowi w przedszkolu:

czy dziecko czegoś się boi?

co dziecko lubi jeść, a za czym nie przepada?

czy dziecko ma jakieś alergie pokarmowe?

czy są jakieś czynności, których dziecko nie wykonuje samodzielnie i potrzebuje wtedy pomocy?

jakie sa mocne strony twojego dziecka i jak lubi spędzać ono swój czas wolny?

czy dziecko lubi bawić się z rówieśnikami, czy też woli spędzać czas na zabawach samemu?

w jakich sytuacjach dziecko najczęściej płacze?

w jaki sposób okazuje zdenerwowanie?

jakich czynności dziecko nie lubi wykonywać?

Niektóre przedszkola przekazują również rodzicom specjalne ankiety, w których wpisuje się tego rodzaju informacje.
Oczywiście, pamiętaj o tym, że jeżeli dziecko ma jakieś szczególne wymagania, wtedy musisz dobrać taką placówkę, która będzie w stanie spełnić je całkowicie, na przykład może dotyczyć to konkretnej diety przy alergiach pokarmowych. W takiej sytuacji warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych przedszkoli.
Aby znaleźć dobrą placówkę, można skorzystać z internetu. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów typu „przedszkole Białołęka”, można od razu znaleźć adresy przedszkoli, głównie placówek prywatnych, ale nie tylko, a następnie zapoznać się z nimi bliżej na stronie internetowej, a także często przesłać zapytania e-mailem, aby dowiedzieć się więcej.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu